PASİF JİMNASTİK

Yaz mevsiminin gelmesi ile beraber zayıflamak isteyen kişilerin sayıları artarken kolay bir şekilde hızlı kilo vermek isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri de pasif egzersiz, pasif jimnastik yapmak oluyor. Peki pasif egzersiz nedir, pasif jimnastik nedir?
Pasif jimnastik vücutta bulunan kasların dışarıdan verilen akımlar ile çalıştırılmasıdır. Pasif egzersiz cihazları adı verilen bu cihazlar uzman kişilerce uygulanır ve yatan kişinin vücudunda istenen bölgelere takılır. Cihaz çalıştırıldığı anda kasların tepki vereceği derecede ayarlanan akımlar verir ve kişinin yattığı yerde kaslarını çalıştırmasına yardımcı olur.
Pasif egzersizler hakkında yapılan en büyük hata tek başına kilo verilmesini beklemektir. Pasif jimnastik kilo verdirmek sadece uygulanan alanın sıkılaşmasını sağlar. Özellikle doğum sonrası sarkan karın, selülit sorunları gibi sorunların tedavisinde son derece etkili bir yöntemdir.

“Pasif jimnastik, vücuda radyo dalgalarının verilmesi ve kasların hareket etmesi işlemidir. Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, hareket alanı bulamayıp çalışamayan kaslarımızda bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan bu kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor. Bu şekilde kaslara bir işlevlik kazandırılıyor”

KAÇ SEANSLIK BİR İŞLEM?

” Pasif jimnastik 24 seanslık zayıflama paketinin içinde bulunuyor. Bu da 12 seansa tekabül ediyor. Kişi haftada iki gün işlem alıyor. İlk gelişinde zayıflama terapisi alıyor, ikinci gelişinde ise pasif jimnastik uygulamasına giriyor. Yağın içinde bulunan lif dokusuna müdahale ediliyor. Bu dokuya radyo frekansları gönderiyoruz ve o yağın hareket etmesini sağlıyoruz.  Yağ, bu şekilde yumuşuyor, yumuşayınca ter ve idrar ile dışarı atılıyor” ifadelerini kullandı.

“DİYET ÇOK ÖNEMLİ”

“Yaptığınız işlemleri mutlaka diyetle desteklemelisiniz. Yağ aldırsanız bile yediklerinize dikkat etmezseniz bu yağları geri alırsınız. Bu yüzden kişi beslenmesine dikkat etmeli ve özen göstermeli.  İşlemin sonuçlarının devam etmesi kişinin elindedir. Yemekten kısmayarak kilo veremezsiniz.  Tabii ki yiyeceksiniz ve içeceksiniz ama daha küçük porsiyonlarda olursa bu sizi daha mutlu eder. Aksi takdirde bu kısır döngüye dönüşür ve verdiğiniz kilolara yeniden ‘merhaba’ diyebilirsiniz”

“Zayıflama adı altında yapılan hangi işlem olursa olsun bu işlemi yapan kişilerin profesyonel olması gerekiyor. Yoksa hem zamanınız hem paranız boşa gider. Bu yüzden işlemi yapacak kişi ve kurumun gerekli donanıma sahip olmasına dikkat edin.”